Kim jesteśmy?

Działamy jako młodzież zrzeszona w Telewizji Szkolnej IgnaśTV CXXII Liceum Ogólnokształcącego – uczniowie, absolwenci i studenci.

Członkowie zespołu kampanii

Marcin Grochowski

Marcin Grochowski

koordynator
Student Amerykanistyki o spec. Kulturoznawstwo Ameryki Łacińskiej i Karaibów

Pasjonat żeglarstwa, podróży, filmu oraz historii. Reżyser filmów: Jedna Chwila, Śladami Wagnera i Skarb Domeyki. Jachtowy sternik morski. Uwielbia kulturę latynoamerykańską – z tego powodu studiuje Amerykanistykę o spec. Kulturoznawstwo Ameryki Łacińskiej i Karaibów. W niewielu wolnych chwilach majsterkuje lub coś remontuje.

W 2012 roku założył Telewizję Szkolną IgnaśTV. Od tego czasu nieustanie zarządza wszystkimi jej pracami, nawet jako absolwent CXXII Liceum Ogólnokształcącego im. I. Domeyki. W Zarządzie pełni funkcję Redaktora Naczelnego, a od 2017 roku także Instruktora. Przewodniczący Młodzieżowego Jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Up to 21 w latach 2013 – 2015.

Nagrodzony Medalem Ignacego Domeyki CXXII Liceum Ogólnokształcącego w 2017 roku. Laureat Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej 2016

Gabrysia rozpoczęła swoją przygodę w telewizji IgnaśTV we wrześniu 2015 roku. Z projektem Skarb Domeyki związywała się stopniowo, stanowiąc zaplecze w biurze w Warszawie podczas wyjazdów ekipy. Jednocześnie zajmowała się montażem, w którego sztuce stawała się coraz lepsza. Obecnie tworzy relacje z wydarzeń związanych z Kampanią – od nagrań po montaż. Coraz częściej także wciela się w rolę reporterki. Jednak te działania to nie jedyne oblicze jej pracy. Gabrysia zajmuje się koordynacją członków działu realizacyjnego kontrolując proces powstawania materiałów.

Jako członek Zarządu IgnaśTV, bierze czynny udział w podejmowaniu decyzji dotyczących całej pracy całej redakcji oraz rozwoju Kampanii.  

Mimo, iż uczęszcza do trzeciej klasy oddziałów gimnazjalnych przy CXXII Liceum imienia Ignacego Domeyki, skutecznie łączy naukę z wolontariatem w szkolnej telewizji.

Jej spektrum zainteresowań jest niezwykle szerokie. Wiele z nich udaje się jej rozwijać w pracy w Ignasiu poprzez poznawanie geografii i historii Polski, a także zgłębianie tajników sztuki filmowej. To właśnie dzięki temu angażuje się w jego działania całym sercem i stara się wnieść promyk uśmiechu do ich codzienności.

Gabrysia Grzelak

Gabrysia Grzelak

montażystka, reporterka, operatorka
Uczennica klasy mat - biol - chem w CXXII LO.
Monika Kuchnio

Monika Kuchnio

montażystka, reporterka, operator
Studentka Amerykanistyki o spec. Kulturoznawstwo Ameryki Łacińskiej i Karaibów

Monia, znana też jako (De)moniczka w projekcie działa od samego początku. Zaczynała jako reporterka, dlatego przeprowadzenie wywiadu, rozmowa z gościem czy praca z mikrofonem jej niestraszne. Chwilę później równie ważnym narzędziem pracy stał się dla Moniki aparat fotograficzny. Od tej pory nie było wyjścia, wszystkie wyjazdy, dalekie i bliskie, spotkania, warsztaty, plany zdjęciowe i inne musiały zostać uwiecznione. Materiałów, relacji, zdjęć do wyboru, do koloru. Jednak zdarzył się mały wyjątek, gdy trzeba było wybrać zdjęcie po prawej.

Nie samą komunikacją miejską ekipa żyje…dlatego mikrofon i aparat Monia zamienia czasem na zgrabną osobówkę, aby bezpiecznie dowieźć ekipę i sprzęt do celu.         

W wolnym czasie studiuje Kulturoznawstwo Ameryki Łacińskiej i Karaibów na Uniwersytecie Warszawskim. Uwielbia podróże, zarówno te dalekie, jak i do najbliższego lasu. Kocha czytać książki, chociaż ostatnio statystyki nienajlepsze. Interesuje się fotografią, a powoli i nieśmiało także montażem. Bardzo lubi jeździć na rowerze i chodzić po górach. Słabości też się niestety znajdą, głównie te z zakresu brytyjskich i amerykańskich seriali…

Piotr Grynfelder

Piotr Grynfelder

twórca i administrator strony www
Absolwent oddziałów gimnazjalnych w CXXII LO.
María José Álvarez Bravog

María José Álvarez Bravog

tłumacz j. hiszpańskiego
Emma Sands

Emma Sands

tłumacz na j. angielski
Absolwentka CXXII LO, studentka Durham University.

Wcześniej działali z nami...

Kornelia Bujak

Kornelia Bujak

montażystka
Uczennica oddziałów gimnazjalnych w CXXII LO.
Michał Martinez

Michał Martinez

tłumacz na j. hiszpański
Uczeń CXXII LO, w klasie mat-fiz.

i wielu innych...