Kim jesteśmy?

Działamy jako młodzież zrzeszona w Telewizji Szkolnej IgnaśTV CXXII Liceum Ogólnokształcącego – uczniowie, absolwenci i studenci.

Członkowie zespołu kampanii

Marcin Grochowski

Marcin Grochowski

koordynator
Studiuje Amerykanistykę o spec. Kulturoznawstwo Ameryki Łacińskiej i Karaibów

Pasjonat żeglarstwa, podróży, filmu oraz historii. Reżyser filmów: Jedna Chwila, Śladami Wagnera i Skarb Domeyki. Jachtowy sternik morski. Uwielbia kulturę latynoamerykańską – z tego powodu studiuje Amerykanistykę o spec. Kulturoznawstwo Ameryki Łacińskiej i Karaibów. W niewielu wolnych chwilach majsterkuje lub coś remontuje.

W 2012 roku założył Telewizję Szkolną IgnaśTV. Od tego czasu nieustanie zarządza wszystkimi jej pracami, nawet jako absolwent CXXII Liceum Ogólnokształcącego im. I. Domeyki. W Zarządzie pełni funkcję Redaktora Naczelnego, a od 2017 roku także Instruktora. Przewodniczący Młodzieżowego Jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Up to 21 w latach 2013 – 2015.

Nagrodzony Medalem Ignacego Domeyki CXXII Liceum Ogólnokształcącego w 2017 roku. Laureat Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej 2016

Jula związała się z Ignasiem podczas remontu w 2016 roku. Ujawniła wtedy swoje umiejętności manualne nabyte podczas pracy w modelarni, którą zajmuje się od 7 lat. Jednak jeszcze przed zakończeniem odnowy studia, odkryła swoje powołanie do koordynacji działaniami redakcji. Szybko stała się członkiem Zarządu IgnaśMEDIA obejmując funkcję Zastępcy Redaktora Naczelnego.

Jako, iż Jula sprawnie posługuje się językiem hiszpańskim i angielskim, tłumaczy wiele oficjalnych pism i scenariuszy materiałów filmowych. Jest też jednym z najlepszych fotoreporterów – tworzy fotorelacje i poddaje je obróbce graficznej z największą wprawą. Nierzadko działa także z mikrofonem w ręku jako reporter, a od pewnego czasu interesuje się podstawami montażu. Jednak to nie wszystko!

Jula łączy wolontariat w ramach Kampanii ze swoim sportowym zainteresowaniem jakim jest jazda konna, którą trenuje przez 5 lat. Jest uczennicą klasy drugiej w CXXII Liceum im. Ignacego Domeyki na profilu matematyczno-geograficznym – na wybór tego profilu duży wpływ miały podróże odbyte podczas pracy w Redakcji IgnaśTV.

Julia Lesiuk

Julia Lesiuk

zast. koordynatora
Uczennica CXXII LO, w klasie mat - geo.
Gabrysia Grzelak

Gabrysia Grzelak

zast. koordynatora
Uczennica odziałów gimnazjalnych w CXXII LO.

Gabrysia rozpoczęła swoją przygodę w telewizji IgnaśTV we wrześniu 2015 roku. Z projektem Skarb Domeyki związywała się stopniowo, stanowiąc zaplecze w biurze w Warszawie podczas wyjazdów ekipy. Jednocześnie zajmowała się montażem, w którego sztuce stawała się coraz lepsza. Obecnie tworzy relacje z wydarzeń związanych z Kampanią – od nagrań po montaż. Coraz częściej także wciela się w rolę reporterki. Jednak te działania to nie jedyne oblicze jej pracy. Gabrysia zajmuje się koordynacją członków działu realizacyjnego kontrolując proces powstawania materiałów.

Jako członek Zarządu IgnaśTV, bierze czynny udział w podejmowaniu decyzji dotyczących całej pracy całej redakcji oraz rozwoju Kampanii.  

Mimo, iż uczęszcza do trzeciej klasy oddziałów gimnazjalnych przy CXXII Liceum imienia Ignacego Domeyki, skutecznie łączy naukę z wolontariatem w szkolnej telewizji.

Jej spektrum zainteresowań jest niezwykle szerokie. Wiele z nich udaje się jej rozwijać w pracy w Ignasiu poprzez poznawanie geografii i historii Polski, a także zgłębianie tajników sztuki filmowej. To właśnie dzięki temu angażuje się w jego działania całym sercem i stara się wnieść promyk uśmiechu do ich codzienności.

Monia, znana też jako (De)moniczka w projekcie działa od samego początku. Zaczynała jako reporterka, dlatego przeprowadzenie wywiadu, rozmowa z gościem czy praca z mikrofonem jej niestraszne. Chwilę później równie ważnym narzędziem pracy stał się dla Moniki aparat fotograficzny. Od tej pory nie było wyjścia, wszystkie wyjazdy, dalekie i bliskie, spotkania, warsztaty, plany zdjęciowe i inne musiały zostać uwiecznione. Materiałów, relacji, zdjęć do wyboru, do koloru. Jednak zdarzył się mały wyjątek, gdy trzeba było wybrać zdjęcie po prawej.

Nie samą komunikacją miejską ekipa żyje…dlatego mikrofon i aparat Monia zamienia czasem na zgrabną osobówkę, aby bezpiecznie dowieźć ekipę i sprzęt do celu.         

W wolnym czasie studiuje Kulturoznawstwo Ameryki Łacińskiej i Karaibów na Uniwersytecie Warszawskim. Uwielbia podróże, zarówno te dalekie, jak i do najbliższego lasu. Kocha czytać książki, chociaż ostatnio statystyki nienajlepsze. Interesuje się fotografią, a powoli i nieśmiało także montażem. Bardzo lubi jeździć na rowerze i chodzić po górach. Słabości też się niestety znajdą, głównie te z zakresu brytyjskich i amerykańskich seriali…

Monika Kuchnio

Monika Kuchnio

doradca, reporter
Studiuje Amerykanistykę o spec. Kulturoznawstwo Ameryki Łacińskiej i Karaibów
Kornelia Bujak

Kornelia Bujak

montażystka
Uczennica odziałów gimnazjalnych w CXXII LO.
Piotr Grynfelder

Piotr Grynfelder

administrator strony www
Uczeń odziałów gimnazjalnych w CXXII LO.
Michał Martinez

Michał Martinez

tłumacz na j. hiszpański
Uczeń CXXII LO, w klasie mat-fiz.

i wielu innych...